معرفی برنامه‌های اصلی جشن‌های مردمی و کشوری در سایه‌سار کریمه

.:: کاروان کریــــمه ::.
استقبال از کاروان سفیران کریمه

پس از ورود کاروان سفیران کریمه به شهرِ محل برگزاری جشن، مراسم استقبال از کاروان از سوی مردم و مسئولین آن شهر در محل از پیش تعیین شده به عمل می‌آید.

.:: آرام جـــان ::.
عیادت از بیماران

کاروان سفیران کریمه با حضور در تعدادی از بیمارستان‌های شهر و یا مراکز نگهداری از سالمندان، به سرکشی و عیادت از بیماران و همراهان آنان پرداخته و با اهدای بسته‌های متبرک بارگاه کریمه اهل‌بیت علیهم السلام، آرزوی شفای عاجل بیماران را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایند.

.:: دلدادگان کریمه ::.
غبارروبی مزار شهدا

کاروان سفیران کریمه به رسم ادب، به زیارت مزار پاک شهیدان خواهند رفت و خانواده معظم شهدا کاروان را در مراسم همراهی خواهند نمود.

.:: به رســـم ادب ::.
دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان

دیدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان هشت سال دفاع مقدس و تجلیل و تکریم از ایشان و اعطای هدیه به رسم یادبود، از دیگر بخش‌های این برنامه خواهد بود.

.:: شکوفه‌های نور ::.
جشن ویژه دختران

باعنایت به سال‌روز میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، آغاز ایام معصومیه فرصت مناسبی است تا جشنی بزرگ ویژه دختران تدارک دیده شود و با اعزام برترین اساتید خواهر کشوری در این برنامه‌ها با توجه به سیره و سنت کریمه اهل‌بیت، مسائلی همچون سلسله مراتب ارزش‌ها در دختران، الگو‌های مرجع، مسائل فرهنگی اجتماعی پیش‌روی دختران، آرزوها و دغدغه‌های آنان، گرایش به مصرف و مد، شیوه‌های گذران اوقات فراغت، مشکلات و نیازهای دختران مطرح می‌گردد.

.:: یاران آفتــاب ::.
حضور در بقاع متبرکه

با توجه به اهمیت تکریم امامزادگان و ذریه اهل بیت علیهم السلام و همچنین نظر به گستردگی وجود بقاع متبرکه در سطح کشور، کاروان سفیران کریمه در هر استان ضمن حضور در یک امامزاده و زیارت قبور آن‌ها، برنامه مدیحه‌سرایی، سخنرانی و … برگزار خواهند نمود.

.:: تکـــریم ::.
دیدار با علما و ائمه جمعه و جماعات

ایام دهه کرامت فرصتی مغتنم برای دیدار با بزرگان و علما می‌باشد تا این فرهنگ در میان مردم بیشتر از گذشته گسترش یابد، به‌ویژه در میان نسل جوان تا این بزرگان را الگوی زندگی خود قرار دهند.

سفیران کریمه اهل‌بیت علیهم السلام

.:: پناه جـــــــــان ::.
حضور در مراکز نگهداری ایتام و کودکان بی‌سرپرست

با توجه به نظر ویژه اهل‌بیت علیهم السلام به ایتام و نقش و جایگاه ائمه معصومین در برخورد با آنان، کاروان سفیران کریمه نیز ضمن حضور در مراکز نگهداری ایتام و کودکان بی‌سرپرست، به آنان بسته‌های متبرک اهدا می‌نمایند.

.:: پیمان دوستی ::.
دیدار با منتخبین تشکل‌های دانش‌آموزی و دانشجویی

باعنایت به این‌که ایام دهه کرامت در سال جاری در زمان تعطیلات تابستانی مدارس و دانشگاه‌ها تلاقی پیدا می‌کند و امکان حضور در این اماکن فراهم نیست، لذا خادمین در جمع منتخب تشکل‌های دانش آموزی و دانشجویی حضور پیدا می‌کنند، و در مراسمی باشکوه برای این فعالین فرهنگی از اهمیت ارتباط دوستان و خدمت‌گزاران اهل‌بیت با یکدیگر و همچنین دوری از دشمنی و کینه نسبت به هم با توجه به فرمایشات اهل‌بیت علیهم السلام بحث و تبادل نظر خواهد شد و در پایان، بسته‌های فرهنگی و متبرک توزیع می‌گردد.

.:: محـدثه آل الله ::.

حضور در مراکز علمی، پژوهشی و دیدار با نخبگان

یکی از القاب حضرت معصومه سلام الله علیها «محدثه آل الله» است، کاروان با حضور در مراکز علمی، پژوهشی و دیدار با نخبگان ضمن آشنایی با آخرین دستاوردهای این مراکز، علاوه بر تشویق و تقدیر از پژوهشگران و نخبگان، آنان را به مسائل اخلاقی و معنوی در کنار تحصیل علم ترغیب کرده و پیام حضرت در این مبحث را در دستور کار خویش قرار خواهند داد.

.:: جـــاری زندگی ::.

برنامه ویژه زوج‌های جوان

برگزاری برنامه‌ها و جشن‌های فرهنگی ویژه زوج‌های جوان در استان‌های مختلف و برگزاری نشست‌های آموزشی و کاربردی با حضور اساتید و کارشناسان مجرب و متخصص در راستای مهارت‌های زندگی به سبک زندگی فاطمی برگزار می‌شود.

.:: پیام رهــــایی ::.
حضور در زندان‌ها و مراکز اصلاح و تربیت

کاروان سفیران کریمه ضمن بازدید از زندان‌ها و مراکز اصلاح و تربیت، با اجرای برنامه مدیحه‌سرایی و همخوانی، حاضرین را به استعانت از درگاه الهی و توسل به اهل‌بیت علیهم السلام جهت رفع مصایب و مشکلات دعوت می‌نمایند.

.:: نسیم کرامــت ::.
حضور در مناطق محروم

با توجه به نگاه ویژه اهل‌بیت علیهم السلام به محرومین، کاروان سفیران کریمه ضمن حضور در این مناطق و سرکشی از خانواده‌ها با توسل به وجود با برکت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها مسئولین را متوجه مشکلات و مسائل قشر محروم نموده و مردم این مناطق را به استعانت از درگاه الهی دعوت می‌نمایند.

.:: بزم نـــور ::.
مراسم اصلی

اصلی‌ترین برنامه پیش‌بینی شده توسط کانون‌ها در مدت زمان حضور کاروان سفیران کریمه، برپایی مراسم رحلت کریمه اهل‌بیت در یکی از مراکز دینی و فرهنگی هر استان (از جمله مسجد جامع، مصلی، مهدیه، سالن ورزشی، تالارهای فرهنگی و …) است که متناسب با اجرای هر استان دارای بخش‌های مختلفی خواهد بود.

خاطرات سفیران کریمه حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها از حضور در شهرها